Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczyli transformator – pozbawili prądu 188 domów

Data publikacji 13.02.2012

Zaplanowali kradzież transformatora. Przy pomocy nożyc odcięli dwa piony kabla powodując uszkodzenie transformatora i pozbawiając dostawy prądu 188 odbiorców indywidualnych. Policjanci z wołomińskiej komendy kilka minut po zgłoszeniu awarii przez operatora zatrzymali 22-letniego Dariusza W. i 27-letniego Pascala P. Obaj usłyszeli już zarzuty uszkodzenia sieci infrastruktury, zaspokajających niezbędne potrzeby ludności oraz usiłowanie kradzieży mienia. Zostali też objęcie przez prokuratora policyjnymi dozorami.

Kilka dni temu w godzinach nocnych dyżurny wołomińskiej Komendy odebrał zgłoszenie telefonicznie o problemach z dostawą prądu w rejonie kilku ulic miasta. Dodatkowo z przekazanej informacji wynikało, że awaria dostawy prądu może być spowodowana przez grupę osób kręcących się przy transformatorze. Niezwłocznie w rejon, gdzie miało dojść do tego zdarzenia, został skierowany patrol policji. Na miejscu mundurowi w rejonie transformatora zauważyli stojący samochód osobowy. Pojazd był otwarty, wewnątrz znajdowały się różnego rodzaju przedmioty, w tym nożyce do cięcia metalu. Policjanci zauważyli też widoczne uszkodzenia urządzenia do przekazywania energii elektrycznej.

Podejrzewając, że sprawcy uszkodzenia mienia mogą znajdować się w bliskiej odległości od tego miejsca, funkcjonariusze postanowili sprawdzić okolicę. Już po chwili policjanci zauważyli idące ulicą dwie osoby. Młodzi mężczyźni, podczas rozmowy z funkcjonariuszami, nie byli w stanie racjonalnie wytłumaczyć co robią w tej okolicy o tak późnej porze. Podczas legitymowania i sprawdzenia w policyjnym systemie danych 22- i 27-latka okazało się, że byli oni już niejednokrotnie podejrzewani i zatrzymywani w związku z innymi przestępstwami. 22-letni Dariusz W. kilka dni wcześniej w Markach uszkodził 11 samochodów. Zarówno on, jak i 27-letni Pascal P. trafili do policyjnej celi. Samochód, którym jak się okazało, przyjechali mężczyźni, trafił na policyjny parking.

Obaj już usłyszeli zarzuty uszkodzenia sieci infrastruktury, zaspokajających niezbędne potrzeby ludzkości, powodując straty 10 tys. złotych, a co za tym idzie pozbawiając dostawy prądu 188 dostawców indywidualnych oraz usiłowania kradzieży mienia. Zostali też objęci przez prokuratora policyjnymi dozorami. Teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / pt)
 

Powrót na górę strony