Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

12 zarzutów za włamania do plebani

Data publikacji 13.02.2012

Policjanci wydziału kryminalnego i dochodzeniowo - śledczego KWP Poznaniu, wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Śremie, zajmują się sprawą 30 - latka, który od grudnia przebywa w poznańskim areszcie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymany za włamanie mężczyzna, ma na swoim koncie liczne kradzieże i włamania do plebani w całym kraju. Do tej pory mężczyzna usłyszał 12 zarzutów, jednak niewykluczone, że ich liczba może ulec zmianie. Sprawa nadal ma rozwojowy charakter.

W połowie grudnia 2011 roku policjanci zatrzymali w okolicach Śremu 30 - letniego mężczyznę. Został on ujęty przez funkcjonariuszy w oparciu o rysopis, podany przez starszą kobietę, która 14 grudnia 2011 roku w Śremie padła ofiarą napastnika. Kobieta wchodząc do swojego mieszkania zastała tam włamywacza, który odpychając ją, zbiegł z miejsca zdarzenia. Poszukiwania potencjalnego sprawcy zakończyły się jeszcze tego samego dnia, zatrzymaniem podejrzanego, mieszkańca powiatu.

Zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o rozbój było dla śledczych istotnym punktem wyjścia. W wyniku dalszych czynności policyjnych, prowadzonych przy współpracy z Prokuraturą Rejonową w Śremie, okazało się, że 30 - latek może być sprawcą licznych kradzieży z włamaniem, do których dochodziło w ostatnim czasie w różnych plebaniach. Dwumiesięczna współpraca śledczych w tej sprawie, zaowocowała ustaleniem kilkunastu przestępstw, za którymi mógł stać zatrzymany mężczyzna. 30 - latek usłyszał łącznie 12 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem do wspomnianych obiektów. Do przestępstw dochodziło zarówno w Wielkopolsce, jak i w woj. mazowieckim, kujawsko - pomorskim, pomorskim, zachodnio - pomorskim, łódzkim, dolnośląskim i opolskim.

Zatrzymany 30 - latek decyzją sądu przebywa w areszcie. Sprawa nadal ma charakter rozwojowy.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony