Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano narkotykową hurtownię

Data publikacji 14.02.2012

Kilka kilogramów narkotyków o wartości pół miliona złotych zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego, którzy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zlikwidowali narkotykową hurtownię w centrum Nowego Sącza. Dwie osoby podejrzane o wprowadzanie do obrotu hurtowych ilości amfetaminy, marihuany i kokainy zostały już tymczasowo aresztowane.

Zabezpieczone w  narkotykowej hurtowni substancje stanowią największą partię, jaką jednorazowo odzyskano na terenie Nowego Sącza. Wśród odnalezionych tam substancji znajdowało się 2,5 kilograma amfetaminy, tyle samo marihuany i 100 gramów kokainy. Z takiej ilości narkotyków można by przygotować około 40 tysięcy działek dilerskich. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonego "towaru” wynosi pół miliona złotych.

Policjanci dotarli do wytypowanego wcześniej miejsca, podejrzewając, że trafiające na sądecki rynek narkotyki są dystrybuowane z tego terenu. Wiele wskazywało na to, że narkotykowy biznes jest prowadzony przez mężczyznę, który wyszedł jakiś czas temu na wolność (przed sądem toczy się wobec niego proces o kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej handlującej narkotykami na szeroką skalę). Wygląda na to, że lider narkotykowego rynku na sądecczyźnie nie tylko wznowił przestępczą działalność, ale także wielokrotnie zwiększył jej skalę, wprowadzając do obrotu szeroki asortyment środków narkotycznych.

Akcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego pozwoliła na zatrzymanie w wytypowanym miejscu, gdzie prowadzono nielegalną hurtownię, narkotykowego dealera oraz jego najbliższego współpracownika, w momencie porcjowania narkotyków. Obydwaj usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i zostali tymczasowo aresztowani.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja