Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podkarpacie ma nowego Komendanta

Data publikacji 14.02.2012

Inspektor Zdzisław Stopczyk jest od dziś Podkarpackim Komendantem Wojewódzkim Policji. Ceremonia wprowadzenia nowego komendanta odbyła się dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych o powołaniu na stanowisko Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji wręczył inspektorowi nadinspektor Andrzej Rokita, zastępca Komendanta Głównego Policji.

W uroczystości wzięli udział, m. in. Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Przybyli także przedstawiciele służb i instytucji, z którymi Policja współpracuje. Obecni byli komendanci miejscy i powiatowi Policji oraz kadra kierownicza komendy wojewódzkiej w Rzeszowie.

Zawodową biografię nowego komendanta podkarpackiej Policji przedstawił nadinspektor Andrzej Rokita, a zaraz potem wręczył inspektorowi Zdzisławowi Stopczykowi decyzję ministra. Komendant Zdzisław Stopczyk przywitał się ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Głos zabrali wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska, marszałek Mirosław Karapyta i prezydent Tadeusz Ferenc. Życzyli komendantowi powodzenia, wyrażali nadzieję, że ich współpraca z podkarpacką Policją będzie wzorowa. Okolicznościowe adresy wręczyli przedstawiciele Sił Zbrojnych, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Inspekcji Transportu Drogowego.

Po zakończeniu uroczystości inspektor Zdzisław Stopczyk odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Inspektor Zdzisław Stopczyk urodził się w 1962 r. w Łodzi. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego /1992 rok/. Wcześniej w 1990 r. ukończył Akademię Spraw Wewnętrznych w Szczytnie - Wydział Porządku Publicznego. W 2010 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania w administracji publicznej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W 1983 r. zaczął służbę w prewencji w Łodzi, w 1990 r. w Sekcji Operacyjno-Dochodzeniowej Komisariatu Policji Łódź – Bałuty. Od początku stycznia 1992 r. pracował w Sekcji Dochodzeniowej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

W połowie 1994 r. objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim, w 1999 r został zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach. Po trzech latach - w 2002 roku został Komendantem Powiatowym Policji w Radomsku, gdzie pełnił służbę ponad 2 lata. W listopadzie 2004 r. objął stanowisko Komendanta Powiatowego w Pabianicach. W dniu 01 lutego 2007 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Zdzisław Stopczyk jest żonaty i ma córkę. Jest miłośnikiem historii - szczególnie historii I i II wojny światowej na morzu i literatury. Lubi dobrą muzykę i teatr, a także jazdę samochodem oraz pływanie. Najchętniej relaksuje się w przydomowym ogrodzie własnego pomysłu.

(KWP w Rzeszowie / pt)

Film Podkarpacie ma nowego Komendanta


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podkarpacie ma nowego Komendanta (format flv - rozmiar 25.5 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja