Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 3 osoby, zabezpieczono ponad 1 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 16.02.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad tysiąc porcji środków odurzających. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, natomiast za handel nimi, do 10 lat pozbawienia wolności.

 

14 lutego 2012 roku około godz. 18.30 funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 20 - latka podejrzanego o posiadanie i handel narkotykami. Do zatrzymania doszło w jednym z mieszkań na terenie Starego Miasta. W lokalu policjanci ujawnili blisko 100 porcji mefedronu oraz amfetaminę, z której można by uzyskać ponad pół tysiąca porcji narkotyków.

Prowadząc czynności w tej sprawie funkcjonariusze dotarli do innego adresu. Tam również miały znajdować się środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli teren wokół budynku. W trakcie gdy wchodzili do mieszkania, osoby w nim przebywające wyrzuciły środki odurzające przez okno. Jak się okazało, była to amfetamina oraz blisko pół tysiąca porcji marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone a lokatorzy mieszkania, 45 - letnia kobieta i 36 - letni mężczyzna, zatrzymani.
Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym źródło pochodzenia narkotyków.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, natomiast za handel nimi, do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony