Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na sklepy - wpadli na blokadzie

Data publikacji 17.02.2012

Policjanci z Jeleśni zatrzymali trzech sprawców napadów rabunkowych na placówki handlowe, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Żywiecczyzny i w graniczącej z tym powiatem Pewelce w Małopolsce. Na wniosek śledczych i prokuratora cała trójka została już tymczasowo aresztowana. Sąd może zdecydować, że podejrzani w więzieniu spędzą najbliższe 12 lat.

Policjanci z Jeleśni w ubiegły wtorek przed 18:00 zatrzymali trzech mężczyzn, którzy napadli na sklep spożywczy w graniczącej z powiatem żywieckim Pewelce w wojewódzkie małopolskim. Po obezwładnieniu gazem łzawiącym ekspedientki, ukradli pieniądze z kasy, po czym odjechali samochodem w kierunku Żywca.

Do zatrzymania doszło na punkcie blokadowym w Pewli Wielkiej. Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Juszczyny, 23-letniego mieszkańca Żywca i 24-letniego mieszkańca Bielska Białej, którzy poruszali się samochodem marki Opel Astra. Jak się okazało, nie było to jedyne przestępstwo, którego dopuścili się zatrzymani. Zgromadzone przez żywieckich funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie całej trójce zarzutów napadów rabunkowych w Żywcu, Ciścu, Radziechowach i Międzybrodziu Żywieckim. Za przestępstwa te cała trójka może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Ponadto jeden z zatrzymanych odpowie za wywołanie w dniu 20 stycznia fałszywego alarmu bombowego w budynku Sądu Rejonowego w Żywcu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / ds)

Powrót na górę strony