Sprawcy trzech napadów w rękach Policji - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy trzech napadów w rękach Policji

Data publikacji 17.02.2012

Zatrzymanie trzech sprawców napadów na sklep, restaurację i stację benzynową to efekt pracy policjantów z Nowej Soli. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. W czwartek sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

W poprzedni weekend policjanci z Nowej Soli zostali powiadomieni  o trzech napadach, do jakich doszło w tej miejscowości. Sprawcy, posługując się przedmiotem przypominającym broń palną, weszli do sklepu, restauracji oraz stacji benzynowej. We wszystkich przypadkach sterroryzowali obsługę, zabierając z kasy w sumie około 4 tys. złotych.

Już kilka godzin po ostatnim zdarzeniu służby kryminalne nowosolskiej komendy dotarły do pierwszych istotnych ustaleń w tej sprawie. Na podstawie zgromadzonych materiałów wytypowano potencjalnych sprawców. W minioną niedzielę policja zatrzymał trzy osoby podejrzewane o udział w tych przestępstwach. W ręce Policji wpadł 44-letni Marian Ł., 26-letni Bernard K. i najmłodszy z grupy - nastolatek, który nie ukończył jeszcze 17 lat.

Dzięki wnikliwej pracy służb kryminalnych i dochodzeniowo-śledczych potwierdzono wstępne ustalenia, co pozwoliło na przedstawienie do tej pory zatrzymanym zarzutów udziału w dwóch napadach. Przebieg trzeciego z przestępstw jest aktualnie potwierdzany. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli również atrapę pistoletu, którą posłużyli się sprawcy podczas popełniania przestępstw.

Wczoraj (czwartek) miejscowy sąd przychylił się do wniosku prokuratury i policji, stosując w przypadku dwóch dorosłych podejrzanych areszt tymczasowy. Trzeci z zatrzymany, z uwagi na swój wiek, skierowany został do zakładu poprawczego.

Prowadzący postępowanie cały czas gromadzą kolejne dowody potwierdzające udział podejrzanych w napadach. Policja sprawdza również, czy zatrzymani mężczyźni nie popełnili w ostatnim czasie innych tego typu czynów. Za dokonanie rozboju grozi podejrzanym do 12 lat więzienia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja