Bądźmy ostrożni na drodze! - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądźmy ostrożni na drodze!

Data publikacji 18.02.2012

Intensywne opady śniegu oraz temperatura poniżej zera spowodowały znaczne utrudnienia w ruchu. Warunki do jazdy są fatalne. Jest ślisko i niebezpiecznie, na drogach zalega spora warstwa białego puchu i błota. Apelujemy do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę.

Wczoraj (17.02.2012), około 14:45 na moście w Wyszogrodzie, doszło do czołowego zderzenie renaulta i volvo. Kierująca renaultem poniosła śmierć na miejscu. Pasażerce samochodu renault, w wyniku podjętej natychmiast przez jednego z policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Pożarnej akcji reanimacyjnej, przywrócono czynności życiowe.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę w pobliżu miejsca wypadku, jako pierwsi zjawili się na miejscu. Wstępnie ustalili, że kierująca samochodem renault, 34-letnia mieszkanka Wyszogrodu, podczas manewru wyprzedzania doprowadziła do czołowego zderzenia z osobowym volvo kierowanym przez 51-letniego mieszkańca Ozorkowa. W wyniku zdarzenia kierująca renaultem poniosła śmierć na miejscu. Pasażerce samochodu renault, w wyniku podjętej natychmiast przez jednego z policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Pożarnej akcji reanimacyjnej, przywrócono czynności życiowe. Została ona przewieziona do szpitala w Płocku. Kierowca i pasażer volvo nie odnieśli poważnych obrażeń, jednak ze względu na uskarżanie się na ból w klatce piersiowej, pasażer został przewieziony do szpitala w Sochaczewie. Przejazd przez most był całkowicie zablokowany przez kilka godzin. Dokładne przyczyny i okoliczności zostaną ustalone podczas przeprowadzonego postępowania.

W czwartek na drogach garnizonu mazowieckiego miały miejsce dwa śmiertelne wypadki. Do pierwszego doszło około godziny 8:00 w powiecie płońskim na drodze krajowej nr 50. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca oplem astrą 44-letnia kobieta zderzyła się czołowo z pługiem. 44-latka, w wyniku doznanych obrażeń, poniosła śmierć na miejscu.

Kolejny wypadek miał miejsce kilka godzin później na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Dalnia w powiecie mławskim. Kierujący mazdą z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł pasażer mazdy.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło około godziny 7:00 w powiecie białobrzeskim. W miejscowości Grzmiąca gm. Wyśmierzyce, tir staranował ogrodzenie i mieszkanie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierującym ciężarowym Manem z naczepą był 60-letni mieszkaniec Kutna. Mężczyzna nie dostosował prędkości na ostrym zjeździe. Przy obecnych warunkach atmosferycznych hamowanie tym zestawem pojazdów było prawie niemożliwe. Kierowca ciężarówki, pomimo prób hamowania, przejechał przez rondo ścinając znaki drogowe, słup energetyczny, a następnie uszkodził dwa ogrodzenia i uderzył w drewniany dom. W zdarzeniu obrażeń ciała doznał kierowca tira.

Kiedy jest ślisko i na drogach zalega śnieg lub błoto pośniegowe, wydłuża się droga hamowania, dlatego też pamiętajmy o zachowaniu właściwych odstępów od samochodów jadących przed nami. Zwracajmy uwagę na osoby stojące przed przejściem dla pieszych – ktoś może nagle wejść nam przed maskę samochodu. Apelujemy także do pieszych, aby przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa – nie przechodzili w niedozwolonych miejscach, na czerwonym świetle i w miarę możliwości korzystali z chodników.

Szczególną ostrożność należy zachować zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych aut. Warto zwolnić – lepiej dojechać później, ale bezpiecznie.

(KWP w Radomiu / pt)

Powrót na górę strony
Polska Policja