Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli amunicję

Data publikacji 18.02.2012

Wczoraj na jednej z posesji w gm. Ludwin, łęczyńscy kryminalni odnaleźli szkielet karabinu oraz ponad 300 sztuk amunicji. Militaria odnalezione zostały na posesji 44-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze zabezpieczyli amunicję. Trwa ustalenie jej właściciela. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj łęczyńscy kryminalni weszli na jedną z posesji w gm. Ludwin. Z ustaleń policjantów wynikało, że na terenie gospodarstwa należącego do 44-letniego mężczyzny może znajdować się broń i amunicja.

Informacja kryminalnych potwierdziła się. Podczas przeszukania posesji, w budynku gospodarczym policjanci ujawnili szkielet karabinu typu „Mainicher M-35” oraz ponad 300 sztuk amunicji karabinowych. Amunicja wmontowana była w taśmę. Policjanci zabezpieczyli także pocisk do pistoletu.

Policjanci ustalają, do kogo należała zabezpieczona amunicja oraz elementy broni. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / pt)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja