Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Matka 3-latka miała ponad 2 promile alkoholu

Data publikacji 18.02.2012

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 35-letnia kobieta, która opiekowała się swoim 3-letnim synem. Nietrzeźwa matka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Chłopca przewieziono do Pogotowia Rodzinnego. O zdarzeniu powiadomiony zostanie Sąd ds. Rodziny i Nieletnich. Nietrzeźwi rodzice mogą narazić swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia – grozi za to kara pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z I Komisariatu Policji w Lublinie wysłani zostali na interwencję do jednego z mieszkań przy ul. Wschodniej. Jak wynikało ze zgłoszenia, pijana kobieta sprawowała opiekę nad małym dzieckiem. Kiedy policjanci dojechali na miejsce zastali tam kuratora sądowego oraz pracownicę ośrodka pomocy rodzinie. W mieszkaniu znajdowała się również 35-letnia kobieta i jej 3-letni syn. 35-latka była pod wyraźnym działaniem alkoholu – potwierdziło to przeprowadzone badanie. Kobieta miała w organizmie ponad 2 promile. Chłopiec został przewieziony do Pogotowia Rodzinnego, a jego matka trafiła do policyjnego aresztu.

Całość zebranych w sprawie materiałów zostanie przesłana do prokuratury. Policjanci sprawdzają czy swoim zachowaniem 35-latka nie naraziła dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. O zdarzeniu powiadomiony zostanie także sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina: alkohol negatywnie działa na organizm człowieka - zaburza koncentrację, poczucie rzeczywistości, zdecydowanie wydłuża reakcję. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi a te, wymagają przecież ciągłej kontroli. Nietrzeźwi rodzice narażają swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, za co w myśl obowiązujących przepisów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / pt)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja