Te narkotyki nie trafią na rynek - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Te narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 18.02.2012

Skutecznie przeprowadzone działania piaseczyńskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania kolejnej osoby, która złamała ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci zatrzymali Patrycję R., u której podczas prowadzonych czynności zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków oraz wagę elektroniczną. Teraz o jej losie zadecyduje sąd. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci w ramach realizacji programu „powiat piaseczyński wolny od narkotyków”, prowadzą kompleksowe działania wymierzone przeciw osobom rozprowadzającym i posiadającym środki odurzające. Stale kontrolowane są miejsca, gdzie narkotyki mogą być produkowane, przechowywane, sprzedawane, bądź używane. Są to między innymi okolice szkół, sklepów, duże parkingi, osiedla mieszkaniowe, klatki schodowe i ogrody działkowe. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają i reagują na każdą informację dotyczącą przestępczości narkotykowej.

Policjanci z wydziału kryminalnego piaseczyńskiej komendy od pewnego czasu realizowali czynności, związane ustaleniem osoby posiadającej znaczne ilości narkotyków. Działania operacyjne pozwoliły funkcjonariuszom na wytypowanie osób, mogących mieć związek z tą sprawą. Zebrany materiał wskazywał, że osobą która może przechowywać na swoim miejscu zamieszkania narkotyki jest Patrycja R.

Kobieta w chwili zatrzymania była kompletnie zaskoczona. Podczas przeszukania w jej miejscu zamieszkania, policjanci znaleźli ukryte w szafie ubraniowej trzy torebki z suszem roślinnym, częściowo poporcjowane oraz wagę elektroniczną. Kilka porcji narkotyku ujawnili w torebce kobiety. Po wykonanych badaniach, tym suszem okazała się marihuana. W sumie zabezpieczono ponad 122 gramy narkotyku.

Kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalają teraz, gdzie kupowała narkotyki. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

(KSP / pt)

Powrót na górę strony
Polska Policja