Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ucieczka przed policjantami pod wpływem alkoholu i próba przekupstwa

Data publikacji 19.02.2012

Nawet 8 lat więzienia grozi 26-letniemu mężczyźnie, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, uciekał przed policjantami, a później próbował ich przekupić. Podejrzany usłyszał już zarzuty.

Do zdarzenia doszło 17 lutego w Żninie, kilka minut po północy. Patrolujący miasto mundurowi zauważyli jadące ulicą ze znaczną prędkością bmw - postanowili zatrzymać je do kontroli drogowej. Jednak kierowca auta na widok radiowozu zawrócił i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli za audi. Po kilkudziesięciu metrach bmw wpadło do rowu, a kierowca wybiegł z pojazdu i uciekł na zasypane śniegiem pole. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 26-letni mieszkaniec Białożewina w powiecie żnińskim.

Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z mężczyzną, wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że zatrzymany ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. 26-latek nie mógł pogodzić się z utratą dokumentu i wręczył mundurowym 50 euro oraz 100 zł licząc na to, że zapomną o jego przewinieniach.

26-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty próby przekupstwa policjantów oraz kierowania pod wpływem alkoholu. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / pt)

Powrót na górę strony