Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyznali się do 17 napadów

Data publikacji 19.02.2012

Katowiccy kryminalni zatrzymali sprawców napadów na placówki bankowe. Rozpracowywany duet ma na swoim koncie przynajmniej 17 „skoków”, podczas których skradziono kilkadziesiąt tysięcy złotych. 28-letni mężczyzna, który z atrapą pistoletu terroryzował personel banków, został tymczasowo aresztowany. Jego 27-letni kierowca został objęty policyjnym dozorem. Za napady grozi im dwunastoletni pobyt w więzieniu

Policjanci zajmujący się przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu rozpracowywali przestępczy duet specjalizujący się w napadach na banki. Z zeznań świadków, opisujących sprawców wynikało, że przynajmniej w dwóch zdarzeniach w styczniu tego roku mogliśmy mieć do czynienia z tymi samymi przestępcami. W niespełna miesiąc od pierwszego napadu, policjanci zatrzymali zaskoczonych przestępców w Chorzowie. W akcji ich zatrzymania uczestniczyli policjanci z pododdziału antyterrorystycznego.

W mieszkaniu jednego z podejrzewanych znaleziono plastikową atrapę pistoletu używaną podczas skoków. Zebrane przez śledczych i prokuraturę dowody pozwoliły na przedstawienie im zarzutów dwóch rozbojów: napadu na placówkę bankową przy ulicy Zamkowej w dniu 20 stycznia br., i napadu na placówkę finansową przy ulicy Piastów w dniu 31 stycznia br.

Kolejne czynności z zatrzymanymi pozwoliły katowickim kryminalnym na potwierdzenie, że 28-latek i jego o rok młodszy wspólnik są sprawcami 15 innych napadów napadów z bronią w ręku, jakie miały miejsce na Śląsku w latach 2010-2012.

Wczoraj wieczorem sąd aresztował 28-latka, który atrapą pistoletu terroryzował personel banków. Jego 27-letni kierowca został objęty policyjnym dozorem. Za napady grozi im dwunastoletni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowice / pt)
 

Powrót na górę strony