Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za włamania i kradzieże

Data publikacji 20.02.2012

Funkcjonariusze KMP w Białej Podlaskiej ustalili i zatrzymali sprawców serii kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów zaparkowanych przy marketach spożywczych i centrach handlowych w mieście. Zarzuty usłyszało dwóch mieszkańców Lublina. Mężczyźni kradli przede wszystkim sprzęt komputerowy i RTV na szkodę obywateli Białorusi. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do wszystkich przestępstw doszło w okresie od 5 stycznia do 13 lutego 2012 r. Za każdym razem osobami pokrzywdzonymi byli obywatele Białorusi, którzy parkowali swoje samochody przy centrach handlowych, gdzie przyjeżdżali na zakupy. Sprawcy wykorzystywali nieuwagę pokrzywdzonych, którzy zostawiali swoje pojazdy otwarte, bądź włamywali się do nich przełamując zabezpieczenia zamków w drzwiach.

Łącznie pokrzywdzeni stracili 5 laptopów, 2 telewizory oraz dokumenty i pieniądze w różnych walutach. Łączna wartość skradzionego mienia to ponad 17 tys. złotych. Policjantom z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu udało się odzyskać skradzione dokumenty, które sprawcy porzucali przy trasie K-2, wracając z Białej Podlaskiej  po dokonanych kradzieżach.

Obaj mężczyźni, mieszkańcy Lublina w wieku 36 i 38 lat, byli już wcześniej notowani przez policję za przestępstwa przeciwko mieniu. Tym razem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ds)

Powrót na górę strony
Polska Policja