Przechwycono 8 kg marihuany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycono 8 kg marihuany

Data publikacji 20.02.2012

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 58-letniego kuriera narkotykowego, który posiadał 8 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego narkotyku to ćwierć miliona złotych. Za przemyt, wprowadzanie do obrotu oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci planują kolejne zatrzymania.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie od pewnego czasu pracowali nad sprawą rozprowadzania narkotyków na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że w niedzielę może dojść do spotkania kuriera ze zleceniodawcą i przekazania znacznej ilości narkotyków.

Kryminalni, podczas obserwacji dworca i jego okolic,  zauważyli około godziny 16.00 mężczyznę z torbą podróżną wysiadającego z autokaru, który przyjechał z jednego z krajów Unii Europejskiej. Na mężczyznę w zaparkowanym pojeździe przy ulicy Partyzantów czekał już zleceniodawca przestępczego procederu. Policjanci, widząc, że obserwowany mężczyzna zamierza wsiąść do samochodu, postanowili działać i zatrzymać członków grupy. Natychmiast w ręce policjantów trafił kurier. Zleceniodawca, widząc funkcjonariuszy, postanowił uciec. Mężczyzna, ruszając swoim audi A6, najpierw uderzył w nieoznakowany radiowóz, a następnie staranował samochód, w którym znajdowała się kobieta (kierująca w konsekwencji trafiła do szpitala). Ponieważ podejrzany spowodował zagrożenie dla życia i zdrowia funkcjonariuszy, jak również osób postronnych, policjanci byli zmuszeni oddać strzały ostrzegawcze - na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze podjęli również pościg, jednak sprawcy udało się oddalić w nieznanym kierunku - zatrzymanie zleceniodawcy przestępczego procederu jest tylko kwestią czasu, ponieważ jest on doskonale znany policjantom.

Jak się okazało, zatrzymany 58-letni kurier miał przy sobie 8 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego narkotyku to ćwierć miliona złotych.

Za przemyt, wprowadzanie do obrotu oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci planują kolejne zatrzymania.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja