Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W butli gazowej auta ukrył 4 kg marihuany

Data publikacji 20.02.2012

42-latka podejrzanego o przemyt i posiadanie znacznych ilości narkotyków zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP wspólnie z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie oraz funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie. Narkotyki ukryte były w butli gazowej auta, którym poruszał się mieszkaniec Reszla. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4 kg marihuany.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, kętrzyńscy kryminalni oraz funkcjonariusze Izby Celnej w Olsztynie podejrzewali, że jeden z mieszkańców Reszla może przewozić samochodem narkotyki. Ich podejrzenia potwierdziły się, gdy w miejscowości Mnichowo w gminie Reszel, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Funkcjonariusze dokładnie skontrolowali pojazd. W tym celu wykorzystali specjalistyczny sprzęt Izby Celnej – mobilny rentgen ZDV, który pozwolił na dokładne prześwietlenie samochodu. Jak się okazało, 42-letni Dariusz Sz. przewoził swoim autem ponad 4 kilogramy marihuany. Narkotyki, popakowane w kilkanaście worków, ukryte były w butli gazowej.

Z ustaleń policjantów wynika, że zabezpieczona marihuana miała trafić do odbiorców w mieście. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj kętrzyńscy policjanci i prokurator będą wnioskować do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja