Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł drugi sprawca uprowadzenia 19-latka

Data publikacji 21.02.2012

Policjanci stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali 27-letniego Piotra W. Mężczyzna ma związek z uprowadzeniem dla okupu, jakie miało miejsce w październiku ubiegłego roku na terenie Targówka. Podczas dzisiejszego zatrzymania mężczyzna został postrzelony w rękę. Głównego sprawcę uprowadzenia policjanci zatrzymali bezpośrednio po zdarzeniu w październiku 2011 roku.

Realizacja sprawy z października ubiegłego roku pozwoliła policjantom wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP zatrzymać drugiego mężczyznę podejrzewanego o udział w uprowadzeniu dla okupu 19-latka.

Dziś rano policjanci weszli do jednego z mieszkań na Białołęce. Tam po sforsowaniu drzwi zatrzymali 27-letniego Piotra W. Mężczyzna w trakcie zatrzymania miał przy sobie przedmiot przypominający pistolet, którego nie odrzucił na wezwanie. Wtedy policjanci użyli broni. 27-latek został postrzelony w rękę.

Cała sprawa miała swój początek w październiku 2011 roku. Wtedy to właśnie, czterech nieznanych mężczyzn poruszających się vw golfem uprowadziło dla okupu 19-latka. Sprawcy uprowadzenia zostali wcześniej oszukani przez wujka uprowadzonego mężczyzny, z którym prowadzili interesy. Sprawa dotyczyła rozliczeń finansowych za sprzedaż narkotyków.

19-latek został wciągnięty do samochodu i przewieziony w nieznane miejsce. Wujek uprowadzonego wraz z 20 kolegami postanowił na własną rękę uwolnić siostrzeńca. Wtedy wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów z Mokotowa. Mundurowi znaleźli w samochodach należących do zatrzymanych środki odurzające. W trakcie tej interwencji policjanci zostali oficjalnie poinformowani o uprowadzeniu.

Dalsze działania policjantów doprowadziły do uwolnienia uprowadzonego. 19-latek został przekazany rodzinie przez brata i ojca głównego sprawcy uprowadzenia. Dalsze poszukiwania doprowadziły do zatrzymania Michała K. W jego bagażu policjanci zabezpieczyli pistolet. Michałowi K. przedstawiono zarzut wzięcia zakładnika w celu zmuszenia go do określonego zachowania, za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw szczegółowo ustalają rolę 27-latka w uprowadzeniu. Po wykonaniu szczegółowych badań lekarskich Piotr W. nie został hospitalizowany. Po opatrzeniu ręki trafił do policyjnej celi.

(KSP / pt)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja