Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad rodziną

Data publikacji 21.02.2012

Drezdeneccy policjanci zatrzymali 65-latka, który w okrutny sposób znęcał się nad swoją rodziną. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Za czyny, których się dopuścił, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

65-letni mieszkaniec jednej ze wsi pod Drezdenkiem przez kilka lat znęcał się nad swoją żoną. Mężczyzna bez żadnego powodu wszczynał awantury. Podczas jednej z nich pobił współmałżonkę w sposób okrutny i dotkliwy. Dusił za szyję i bił pięściami po ciele. W ataku furii rzucał o ściany i meble, a także wyzywał słowami obelżywymi. Kilka dni temu kobieta z licznymi obrażeniami ciała i urazem głowy trafiła pod opiekę lekarską. Sprawca przemocy myślał, że uniknie odpowiedzialności.

65-latek po zatrzymaniu usłyszał zarzuty. Odpowie nie tylko za znęcanie, ale również za uszkodzenie ciała. Policjanci po zebraniu obszernego materiału dowodowego przeciwko mężczyźnie wnioskowali do prokuratora o zastosowanie wobec 65-latka dozoru Policji.

Ponadto mężczyzna znęcający się nad żoną ma zakaz bezpośredniego kontaktowania się z pokrzywdzoną i musi opuścić mieszkanie. W tej sprawie toczy się postępowanie, w którym wyjaśniane będą okoliczności tego zdarzenia.

Kodeks karny za znęcanie przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5, taka sama kara grozi za uszkodzenie ciała.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ds)

Powrót na górę strony