Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiał banknoty 100-złotowe

Data publikacji 21.02.2012

Nawet do 25 lat pozbawienia wolności może grozić 45-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha za podrabianie banknotów. Jego dwaj koledzy, którzy wprowadzali pieniądze do obrotu, mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali dwóch mężczyzn, 20- i 21-latka. Jeden z nich na terenie Świebodzic podrobionym banknotem 100-złotowym zapłacił za zakupy. Natomiast drugi, 21-latek, posiadał w swoim mieszkaniu 6 podrobionych banknotów. Policjanci odnaleźli zwinięte w rulonik stuzłotówki ukryte w figurce Św. Mikołaja.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali „producenta" banknotów. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Wałbrzycha. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli laptopa, drukarkę, twarde dyski, karty pamięci oraz sprzęt służący do cięcia wydrukowanych banknotów. Policjanci ustalili, że mężczyzna wydrukował około 140 banknotów o nominale 100 złotych.

Wobec mężczyzn zastosowane zostały tymczasowe areszty na okres 3 miesięcy.

Za czyn, którego dopuścił się 45-latek, grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności, natomiast za wprowadzanie do obiegu podrobionych banknotów - 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja