Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z kontrabandą

Data publikacji 22.02.2012

Ponad 9 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy przewoził w swoim samochodzie 36-letni mieszkaniec Chełma. Kontrabanda ukryta była w specjalnie skonstruowanej do tego celu podwójnej podłodze. Kierujący został zatrzymany do kontroli przez policjantów ruchu drogowego z KMP w Lublinie. Kwota uszczuplenia podatku akcyzowego wynosi prawie 115 tysięcy złotych.

Wczoraj po godzinie 16. w miejscowości Krasienin, podczas wspólnych działań prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie z Urzędem Kontroli Skarbowej, zatrzymano do kontroli samochód dostawczy marki Peugeot. Funkcjonariusze mieli informację, że w samochodzie tym może być przewożona kontrabanda. Na skrzyni ładownej pojazdu znajdowały się elementy rusztowania i drewniane belki. Jak się okazało po szczegółowym sprawdzeniu samochodu, wewnątrz znajdowała się specjalnie skonstruowana podwójna podłoga. To tam ukryte były papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zabezpieczono ponad 9 tys. paczek.

Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec Chełma. Papierosy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy UKS Lublin. Kwota uszczuplenia podatku akcyzowego wynosi prawie 115 tysięcy złotych.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja