Aresztowany za narkotyki - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za narkotyki

Data publikacji 22.02.2012

Policjanci z Nowej Dęby zabezpieczyli u 46-letniego mężczyzny amfetaminę i kokainę o czarnorynkowej wartości przekraczającej 3 tys. złotych. W tej sprawie funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu 20 zarzutów przestępstw związanych z naruszeniem ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany spędzi w areszcie trzy miesiące, a jego czterej wspólnicy zostali objęci dozorem policyjnym.

Funkcjonariusze z Nowej Dęby zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o posiadanie oraz udzielanie innym osobom znacznej ilości narkotyków. Nad sprawą policjanci pracowali od kilkunastu miesięcy.

W piątek, po godz. 16:00 funkcjonariusze zatrzymali volkswagena golfa, którym podróżowało dwóch mieszkańców Nowej Dęby w wieku 34 i 46 lat. Podczas kontroli policjanci znaleźli u 46-letniego mężczyzny 15 gramów amfetaminy stanowiącej 60 jednorazowych porcji narkotyku o wartości rynkowej 2,4 tys. złotych. Przeszukując mieszkania zatrzymanych, funkcjonariusze znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy i kokainy stanowiące łącznie 40 jednorazowych porcji narkotyku.

Na podstawie zebranych informacji ustalono, że rozprowadzaniem narkotyków zajmował się 46-letni mieszkaniec Nowej Dęby. Policjanci dotarli do osób, które kupowały u niego narkotyki. W tej sprawie zostało zatrzymanych czterech mieszkańców Nowej Dęby w wieku 21, 24, 30 i 34 lat. Podejrzani są o udzielanie środków odurzających innym osobom oraz pomoc w obrocie narkotykami.

46-letni mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyków. W tej sprawie usłyszał 20 zarzutów za przestępstwa związane z naruszeniem ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Był on już w przeszłości notowany za przestępstwa kryminalne oraz naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Wobec wspólników prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazy opuszczania kraju.

(KWP w Rzeszowie / pt)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja