Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napady rabunkowe z użyciem noża

Data publikacji 22.02.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg napadów na placówki finansowe z użyciem noża. Pieniądze pochodzące z napadów 40-latek przeznaczał głównie na grę w kasynach, spłatę różnych długów oraz na życie. Zatrzymanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

40-letni mieszkaniec Jelcza – Laskowic wpadł w ręce funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Wrocław Ołpin. Jak ustalili kontynuujący w tej sprawie czynności policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, sprawca działał od lutego 2010 do stycznia 2012 roku na terenie Wrocławia. Przebieg zdarzeń za każdym razem był podobny - mężczyzna wchodził do placówki finansowej, a następnie grożąc pracownikom użyciem noża, żądał jednocześnie wydania pieniędzy. Po ich otrzymaniu uciekał w nieznanym kierunku. Za każdym razem jego łupem padały kilkutysięczne kwoty, łącznie - blisko 50 tysięcy złotych.

40 - latek podejrzany jest w sumie o sześć napadów rabunkowych z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Podczas żadnego ze zdarzeń na szczęście nie doszło do zranienia osób pokrzywdzonych. Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, pieniądze pochodzące z napadów podejrzany przeznaczał głównie na grę w kasynach, spłatę różnych długów oraz na życie.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.94 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja