Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 3500 porcji amfetaminy nie trafi na rynek

Data publikacji 22.02.2012

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej we Wrocławiu zabezpieczyli amfetaminę w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 3500 porcji handlowych tego narkotyku.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej we Wrocławiu, podczas realizacji sprawy, przeszukali jedno z mieszkań oraz piwnicę na wrocławskim Ołbinie. W pomieszczeniu policjanci ujawnili i zabezpieczyli worek z zawartością sproszkowanej substancji, wagę elektroniczną i młynek do mielenia suszu roślinnego. Natomiast w piwnicy funkcjonariusze znaleźli plecak, w którym znajdowały się trzy foliowe pakunki zawierające biały proszek i wagę elektroniczną.

Wykonane badania potwierdziły, że znalezioną substancją w obu przypadkach jest amfetamina. Z zabezpieczonego narkotyku można by uzyskać ponad 3500 porcji handlowych.

Policjanci zatrzymali 4 osoby do wyjaśnienia. Jednemu z mężczyzn przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi mu odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat dziesięciu. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / pt)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja