Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

Data publikacji 22.02.2012

Policjanci z referatu antynarkotykowego, wspólnie z mundurowymi z bielskiego pododdziału prewencji, zlikwidowali plantację marihuany. Stróże prawa zabezpieczyli 266 krzewów konopi indyjskich, z których można by było uzyskać co najmniej 10 kg narkotyku oraz pół kilograma gotowego już suszu. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na około 400 tys. zł. Zatrzymanemu 27-letniemu „plantatorowi” grożą co najmniej trzy lata więzienia.

Policjanci z bielskiego referatu do walki z przestępczością narkotykową uzyskali informację, z której wynikało, że w jednym z prywatnych domów w Kozach prowadzona jest nielegalna plantacja marihuany. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli w pełni zautomatyzowaną uprawę konopi indyjskich. Rośliny uprawiane były w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach, wyposażonych w sztuczne naświetlanie, nawadnianie i wentylację. Ściany wyłożone były styropianem i specjalną folią zatrzymującą ciepło. Śledczy zabezpieczyli 266 krzaków konopi indyjskich, z których można by było uzyskać co najmniej 10 kg suszu. Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania odnaleźli pół kilograma gotowego już suszu, pozwalającego na sporządzenie około 500 działek dilerskich. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków odurzających szacuje się na około 400.000 złotych. Uprawa oświetlana i nagrzewana była energią z nielegalnych przyłączy prądu. Obecni na miejscu pracownicy energetyki oszacowali wstępnie straty na około 15.000 złotych.

Zatrzymany usłyszy zarzuty posiadania narkotyków i prowadzenia nielegalnej uprawy, która mogła dostarczyć znacznej ilości marihuany. Za przestępstwo to może trafić do więzienia na co najmniej trzy lata. Dzisiaj o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

(KWP w Katowicach / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja