Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 22.02.2012

Gryficcy policjanci ustali i zatrzymali sprawcę ugodzenia nożem 42-letniego mężczyzny. Podejrzany odpowie teraz za usiłowanie zabójstwa. Sąd zastosował wobec napastnika trzymiesięczny areszt.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w Gryficach około 20 minut po północy. Dyżurny komendy został powiadomiony, że na chodniku przy jednej z ulic leży zakrwawiony mężczyzna. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci oraz pogotowie. Lekarz stwierdził, że mężczyzna jest nieprzytomny i posiada ranę kłutą w okolicach lewej strony pleców, a jego stan był bardzo poważny. Został przewieziony do gryfickiego szpitala na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej.

Gryficcy kryminalni podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego czynu. Jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Gryfic. Znany jest policjantom jako sprawca innych przestępstw, w tym również przeciwko życiu i zdrowiu.

Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. Wczoraj sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gryficach zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Kodeks karny za takie przestępstwo przewiduje karę do 25 lat więzienia lub karę dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie/ pt)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja