Kolekcjoner militariów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolekcjoner militariów

Data publikacji 22.02.2012

Policjanci na terenie posesji 42-letniego mieszkańca gminy Zbójno znaleźli pokaźny arsenał. Zabezpieczyli między innymi pistolet z magazynkiem, karabiny, lufy, bagnety, a także amunicję różnego kalibru. Broń była stara i częściowo skorodowana. Za posiadanie broni bez zezwolenia grozi kara do 8 lat więzienia.

Wczoraj (21.02.12) policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Radominie, powiat golubsko-dobrzyński, ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Zbójno posiada broń palną i amunicję, na którą nie ma zezwolenia. Funkcjonariusze nie przypuszczali jednak, że w domu i zabudowaniach gospodarczych znajdą mały arsenał. W trakcie przeszukania zabezpieczyli, stare i częściowo skorodowane, między innymi: dubeltówkę, dwa karabiny, pistolet z magazynkiem, cztery bagnety oraz 51 sztuk amunicji różnego rodzaju i kalibru. Policjanci znaleźli również różne elementy broni, takie jak lufy i rękojeści. Dotychczas ustalono, że 42-latek zbierał militaria na polach i łąkach. Wszczęte postępowanie wyjaśni, czy swoje zbiory wykorzystywał tylko do celów kolekcjonerskich. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i wytrzeźwienia, ponieważ, gdy "odwiedzili" go policjanci miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone do badań biegłego, który wypowie się, czy znaleziona broń i amunicja oraz ich części były sprawne, a także czy ich posiadanie wymaga zezwolenia lub zgłoszenia.

Za posiadanie amunicji, broni lub jej części bez pozwolenia grozi do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja