Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste wprowadzenie Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

Data publikacji 22.02.2012

Dzisiaj o godzinie 12:30 odbyło się uroczyste wprowadzenie Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Rafała Batkowskiego. Nowego przełożonego mazowieckich policjantów przedstawił Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Rokita. Na uroczystości nie zabrakło również władz województwa i przedstawicieli instytucji współpracujących z Policją oraz kadry kierowniczej garnizonu mazowieckiego.

Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Rokita wręczył mł. insp. Rafałowi Batkowskiemu akt powołania go na stanowisko Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Gratulując awansu, życzył nowemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji, aby kierowanie tą jednostką pozwoliło odczuwać satysfakcję z dobrze spełnionego obowiązku na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Dzisiejsza uroczystość zgromadziła w sali konferencyjnej Mazowieckiej Komendy wielu gości. Pierwsze gratulacje mł. insp. Rafał Batkowski przyjął od Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego. Na uroczystości nie zabrakło również władz województwa i przedstawicieli instytucji współpracujących z Policją oraz kadry kierowniczej garnizonu mazowieckiego.

Mł. insp. Rafał Batkowski w Policji służy od 1993 roku. W latach 1993 - 2001 realizował zadania służbowe w Oddziale Prewencji, Komisariacie Policji Warszawa-Okęcie i Samodzielnym Pododdziale Antyterrorystycznym. Od 2001 pracował w Komendzie Głównej Policji, w pionie prewencji, m.in.: na stanowisku naczelnika Wydziału ds. Prewencyjnych Biura Taktyki Zwalczania Przestępczości KGP oraz naczelnika Zarządu Operacji Antyterrorystycznych w Głównym Sztabie Policji KGP. Współtworzył, a od 1 lutego 2006 do 31 stycznia 2007 pełnił obowiązki zastępcy dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP. W KWP zs. w Radomiu na stanowisku zastępcy mazowieckiego komendanta służył od 2007 roku. 24 stycznia br. Komendant Główny Policji powierzył mu pełnienie obowiązków na stanowisku Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Komendant Batkowski jest absolwentem Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów na Wydziale Prawa i Administracji UW, w zakresie problematyki przestępczości zorganizowanej i terroryzmu. Żonaty, ma dwoje dzieci.

 

(Źródło: KWP Radom/pb)

Powrót na górę strony
Polska Policja