Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał i udzielał narkotyki innym osobom

Data publikacji 23.02.2012

Blisko 105 gramów marihuany, elektroniczną wagę i foliowe torebki do porcjowania narkotyków zabezpieczyli kryminalni wołomińskiej komendy w trakcie przeszukania pomieszczeń, należących do 29-letniego Radosława T. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany mężczyzna nie tylko posiadał środki odurzające, lecz również w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, udzielał je innym osobom. Teraz może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni wołomińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przez kilka ostatnich dni zbierali informacje, z których wynikało, że mieszkaniec Wołomina może posiadać znaczne ilości środków odurzających. Z poczynionych ustaleń wynikało, że mężczyzna handluje narkotykami a nielegalny proceder stanowi źródło jego dochodu.

Po upewnieniu się, że mężczyzna przebywa w miejscu zamieszkania, policjanci przystąpili do jego zatrzymania. 29-letni Radosław T. był mocno zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzna zachowywał się niezwykle nerwowo, nie reagował też na polecenia wydawane przez policjantów. W pokoju 29-latka zabezpieczono znaczną ilość zielono-brązowego suszu, foliowe torebki z zapięciem strunowym do porcjowania narkotyków oraz wagę elektroniczną.

Prowadzone czynności doprowadziły również do zatrzymania i przesłuchania młodego mężczyzny, który jak ustalili kryminalni zaopatrywał się u zatrzymanego Radosława T. w środki odurzające. Ten po złożeniu zeznań został zwolniony.

Zatrzymany Radosław T. podczas przesłuchania przyznał się do posiadania blisko 105 gramów marihuany, tłumaczył jednak policjantom, że miał zamiar ją z „kimś” wypalić.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania oraz udzielania środków odurzających innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Teraz 29-latkowi może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja