Zatrzymanie 7 osób, podejrzanych o kradzież paliwa z cystern kolejowych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie 7 osób, podejrzanych o kradzież paliwa z cystern kolejowych

9 lipca br. policja została powiadomiona przez straż ochrony kolei, o ujawnieniu na terenie stacji PKP Wrocław – Brochów, w jednym z wagonów na bocznicy, pojemników z benzyną w ilości blisko 300 litrów.

Wszczęto w tej sprawie postępowanie. Policjanci z komisariatu kolejowego ustalili, że od początku lipca br. w tym rejonie doszło do trzech kradzieży paliwa z cystern. Sprawcy skradli łącznie około 3300 litrów etyliny 95 oraz około 300 litrów oleju napędowego. Łączną sumę strat oszacowano na kwotę około 13 000 zł.

W wyniku podjętych intensywnych działań policjanci ustalili i zatrzymali 6 mężczyzn i kobietę w wieku 26 – 50 lat, podejrzanych o dokonanie tych kradzieży. Wszyscy zatrzymani to pracownicy kolei, którzy zajmowali się m.in. przestawianiem wagonów na bocznicach.

Te właśnie obowiązki, jak ustalili policjanci, zatrzymani wykorzystali przy kradzieży paliwa. Sprawcy przetaczali cysternę na bocznicę w najbardziej ustronne miejsce, a następnie po zerwaniu plomb ściągali paliwo w przygotowane wcześniej pojemniki.

Wszystkim zatrzymanym funkcjonariusze przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec pięciu zatrzymanych policjanci będą wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego.
Powrót na górę strony
Polska Policja