Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy uprowadzili 19-latka

Data publikacji 24.02.2012

Mężczyźni poruszający się terenowym samochodem, uprowadzili 19- letniego mieszkańca gminy Karczew. Chłopak został pobity i porzucony w lesie. Błyskawicznie przeprowadzone przez policjantów z komisariatu w Karczewie działania doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn, którzy uprowadzili, wywieźli chłopaka do lasu i pobili używając przy tym klucza do kół. Grozi im za to do 5 lat więzienia.

Wieloletnie więzienie może grozić trzem mieszkańcom powiatu otwockiego, zatrzymanym po kilku godzinach od uprowadzenia 19- letniego chłopaka. Przed dwoma dniami wracający do domu 19- latek, niemal sprzed własnej posesji został siłą wciągnięty na tył terenowego samochodu i uprowadzony. Jak ustalili policjanci prowadzący postępowanie, chłopak został w czasie drogi dotkliwie pobity.

Z zebranych przez mundurowych informacji wynika, że przez całą drogę do lasu, chłopak próbował wydostać się z samochodu, lecz uniemożliwiało mu to dwóch siedzących na nim i przytrzymujących go mężczyzn. Gdy byli już w lesie, od 19- latka za uwolnienie zażądali kilku tysięcy złotych „wykupnego”, które sam miał im dostarczyć. Po ich odjeździe, porzucony w lesie chłopak zdołał dotrzeć do najbliższej drogi. O zdarzeniu powiadomiono rodzinę i oficera dyżurnego z karczewskiego komisariatu policji. Natomiast 19-latek trafił na szpitalny oddział.

Dzięki błyskawicznie podjętym policyjnym działaniom, sprawcy tego brutalnego pobicia zostali zatrzymani już po kilku godzinach od zdarzenia. W pobliżu Karczewa, poszukiwany samochód terenowy został „namierzony”, a na widok podjeżdżającego policyjnego radiowozu trzech siedzących w nim mężczyzn salwowało się jeszcze ucieczką. Dla dwóch 27-letnich mieszkańców gminy Karczew, skończyło się to zakuciem w policyjne kajdanki i osadzeniem w areszcie.

Wczoraj przed południem trzeci z mężczyzn, który jest podejrzewany o udział w tym przestępstwie, został zatrzymany przez policyjny patrol z Karczewa. 24- latek, tak jak i pozostali dwaj, trafił do celi.

Sprawa ta jest obecnie prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku. Policjanci jeszcze dziś złożą wniosek o zastosowanie wobec wszystkich zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(KSP / pt)

Powrót na górę strony