Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili poszukiwanego rozbojarza

Data publikacji 24.02.2012

Policjanci zatrzymali ośmiu mężczyzn, którzy na ulicy Stolarkiej zdemolowali forda i brutalnie pobili 21-letniego mężczyznę. Ranny, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości nadal przebywa w szpitalu pod czujnym okiem policjantów. Podejrzani usłyszeli już zarzuty udziału w bójce i pobiciu. Trzech zatrzymanych związanych jest ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich.

Do zdarzenia doszło 21 lutego. Około 21:30 przy jednym z mieszkań na ulicy Stolarskiej zjawiło się ośmiu mężczyzn. Chcieli odebrać dług od jednego z mieszkających w nim młodzieńców. Ponieważ go nie zastali, zdemowali stojącego na ulicy forda eskorta i brutalnie pobili przebywającego w pobliżu 21-latka. Gdy oficer dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu skierował do akcji kilka patroli. Sprawcy pobicia zostali namierzeni na ulicy Medyków. Ośmiu mężczyzn, którzy jechali fodem transitem zatrzymali policjanci z Komisariatu III i katowickiego oddziału prewencji. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Ranny został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Przez kilkanaście godzin był nieprzytomny. Okazało się również, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Ma do obycia karę trzech lat pozbawienia wolności za rozboje.

Nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności sprawy pracowali policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Sprawcy usłyszeli zarzuty: sześciu odpowiadać będzie za udział w pobiciu - grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, a dwóch za pobicie z użyciem noża, które zagrożone jest karą do 8 lat więzienia. Podejrzani to mieszkańcy Katowic, Rudy Śląskiej i Siemianowic Śląskich w wieku od 21 do 33 lat. Trzech z nich związanych jest ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn.

(KWP w Katowicach / pt)

Powrót na górę strony