Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca brutalnych napadów na starsze kobiety

Data publikacji 27.02.2012

Mieleccy policjanci zatrzymali młodego człowieka podejrzanego o rozboje na kobietach i kradzieże torebek, do których dochodziło w Mielcu. Sprawca to 16-latek z Mielca, znany policjantom z czynów karalnych, których dopuścił się w przeszłości. Młody człowiek usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Mieleccy policjanci od kilku miesięcy prowadzili czynności w sprawie kradzieży torebek i rozbojów, do których dochodziło na terenie miasta. W wyjaśnienie sprawy zaangażowani byli funkcjonariusze wszystkich pionów mieleckiej policji. Po przeprowadzonych typowaniach policjanci zatrzymali dwóch 16-latków z Mielca, z których jeden okazał się sprawcą kradzieży i rozbojów. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie nieletniemu zarzutów 4 rozbojów i 6 kradzieży torebek na tzw. „wyrwę”.

Przestępczych czynów dokonywał przede wszystkim na os. Lotników i os. Kusocińskiego. Nierzadko działał bardzo brutalnie, przewracając na ziemię i bijąc leżące starsze kobiety, które broniły swoich torebek. Tylko w lutym dopuścił się 4 takich czynów. Ostatni miał miejsce w środę popielcową, kiedy na mieleckiej Starówce, około 18. zaatakował starszą kobietę idącą do kościoła.

Wczoraj w trakcie przesłuchania nieletni przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nie jest wykluczone, że to nie wszystkie czyny, których dopuścił się młody człowiek. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą. Teraz 16-latkiem zajmie się sędzia rodzinny i to on zdecyduje o dalszych jego losach. Dla osób pełnoletnich kodeks karny za rozbój przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.

(KWP w Rzeszowie / ds)

Powrót na górę strony