Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępczość gospodarcza tematem policyjnego szkolenia

Data publikacji 27.02.2012

Zwalczanie przestępczości związanej z naruszeniem praw własności przemysłowej oraz intelektualnej w aspekcie organizacji przez Polskę i Ukrainę turnieju UEFA EURO 2012 – to temat szkolenia policjantów pionu do walki z Przestępczością Gospodarczą, które odbyło się w dniach 20-22 lutego 2012 roku w Polańczyku. Oprócz funkcjonariuszy, w szkoleniu wzięli udział przedstawiciele wielu organizacji i stowarzyszeń.

Organizatorem szkolenia połączonego z odprawą służbową był Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie. Wziął w nim udział Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji inspektor Zdzisław Stopczyk i Pierwszy Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Kazimierz Mruk. W szkoleniu uczestniczyli również: Naczelnik Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Biura Kryminalnego KGP mł. insp. Jarosław Zarzycki, przedstawiciele Izby Celnej w Przemyślu, a także naczelnicy nadzorujący zwalczanie przestępczości gospodarczej w komendach miejskich i powiatowych województwa podkarpackiego oraz naczelnicy wydziałów PG z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego i dolnośląskiego.

W ciągu trzech dni uczestnicy szkolenia zapoznali się z problematyką przestępczości intelektualnej i przemysłowej, wskazano przepisy prawne chroniące dobra intelektualne. Ważną częścią szkolenia było również wypracowanie optymalnej współpracy Policji z organizacjami i firmami, których znaki towarowe lub prawa autorskie są naruszane (także w aspekcie organizacji turnieju EURO 2012). Dlatego też w szkoleniu udział wzięli przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, takich jak FOTA, ZPAV, SYGNAŁ, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A oraz firm NIKE Poland, ADIDAS, PUMA, LEVIS, QXL Poland i Nasza Klasa.

(KWP w Rzeszowie / pt)
 

Powrót na górę strony