Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 25 tys. paczek papierosów bez akcyzy

Data publikacji 27.02.2012

Policjanci z KP Skwierzyna zabezpieczyli prawie 25 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 25 lutego 2012 roku na terenie Skwierzyny, policjanci z Zespołu Kryminalnego zatrzymali do kontroli drogowej busa z oznaczeniami znanej firmy kurierskiej. Podczas sprawdzenia ładunku pojazdu okazało się, że zamiast paczek i przesyłek, w skrzyni ładunkowej, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. 35-letni mężczyzna – mieszkaniec Skwierzyny – został zatrzymany, a samochód wraz z ładunkiem zabezpieczony.

W czasie, gdy funkcjonariusze wykonywali czynności związane z liczeniem i zabezpieczeniem nielegalnych papierosów, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Międzyrzecz, patrolując teren Skwierzyny, chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kolejnego busa, który tuż po północy na terenie miasta jeździł bez świateł. Pomimo podawania wyraźnych sygnałów do zatrzymania się, kierujący mercedesem gwałtownie przyspieszył i zaczął – bez oświetlenia – odjeżdżać w kierunku Trzebiszewa. Po pościgu policjanci odnaleźli porzucony samochód, a w nim kolejne nielegalne papierosy. Policjanci zaczęli szukać kierowcy.

Podczas sprawdzania terenu miasta zauważyli volkswagena, który na ich widok gwałtownie skręcił w boczną ulicę jednak. Zatrzymał się dopiero, gdy policjanci zablokowali mu możliwość ucieczki. W pojeździe znajdował się 19-letni mężczyzna oraz kobieta. Funkcjonariusze znaleźli przy nim dowód rejestracyjny – od ujawnionego wcześniej mercedesa. Mieszkaniec Skwierzyny został zatrzymany, a samochód z papierosami trafił na policyjny parking.

Policjanci zabezpieczyli prawie 25 tysięcy paczek papierosów. Uszczuplenia należności skarbu państwa wyniosły prawie 400 tys. złotych. Mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / pt)
 

Powrót na górę strony