Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust w rękach Policji

Data publikacji 28.02.2012

Współpraca policyjnych specjalistów i ekspertów z działu bezpieczeństwa portalu transakcyjnego Allegro, doprowadziła do aresztowania internetowego oszusta. Zatrzymany przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu, 28-letni mieszkaniec Radomia Kamil O., oszukał blisko 800 osób na kwotę ponad 100 tys. złotych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sprawę internetowego oszusta policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą mazowieckiej komendy ujawnili dzięki współpracy z działem bezpieczeństwa portalu transakcyjnego Allegro. Śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Radom-Wschód zakończyło się zatrzymaniem 28-letniego mieszkańca Radomia Kamila O. Jak ustalili pracujący nad sprawą funkcjonariusze, mężczyzna ten oferował na Allegro do sprzedaży kody doładowujące telefony komórkowe różnych sieci. Po zakończeniu licytacji i otrzymaniu pieniędzy od wygrywającego aukcję, oszust nie wysyłał wylicytowanych kodów. W ten sposób, tylko przez dwa miesiące, oszukał blisko 800 osób z całej Polski na kwotę ponad 100 tys. złotych.

Decyzją sądu 28-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Pracujący nad sprawą śledczy zwracają się z prośbą do osób, które stały się ofiarami przestępczego procederu 28-latka o kontakt z wydziałem do wali z przestępczością gospodarczą mazowieckiej komendy Policji - telefon (48) 345 36 44, 345 25 32 lub 345 29 81.

(KWP w Radomiu / pt)
 

Powrót na górę strony