Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy lata za pozbawianie wolności i rozboje

Data publikacji 28.02.2012

Poszukiwany listem gończym 41-letni Tomasz R. został wczoraj zatrzymany przez otwockich kryminalnych. Mężczyzna najbliższe trzy lata spędzi w zakładzie karnym za udział w grupie, która między innymi pozbawiała wolności i dokonywała rozbojów na kobietach trudniących się przydrożną prostytucją.

Najbliższe trzy lata w zakładzie karnym spędzi 41-letni Tomasz R. Mężczyzna wczoraj wieczorem został zatrzymany przez otwockich policjantów zajmujących się na co dzień poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

W 2009 roku 41-latek został zatrzymany przez policjantów wraz z trzema innymi mężczyznami zaraz po tym, jak dokonali uprowadzenia młodej obywatelki Bułgarii, która zajmowała się przydrożną prostytucją. Wówczas uprowadzona kobieta została przez mężczyzn nie tylko pozbawiona wolności, skradziono jej także telefon i pieniądze. Wywieziono ją do lasu, gdzie skrępowano jej ręce i nogi.

Jak ustalono podczas prowadzonego wtedy postępowania, mężczyźni grozili jej bronią, została ona także przez jednego z nich rażona paralizatorem.

Nie był to jedyny taki przypadek, zatrzymani mężczyźni mieli na swoim koncie kilka podobnych rozbojów. Po ogłoszeniu wyroku sądowego mężczyźni trafili do zakładów karnych. Tomasz R. nie stawił się jednak do odbycia kary w wyznaczonym przez sąd terminie.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego otwockiej komendy, działając zgodnie z wydanym listem gończym wczoraj wieczorem dzięki działaniom operacyjnym uzyskali informację, że poszukiwany będzie próbował odwiedzić w Otwocku swoją rodzinę.

Policjanci przeprowadzili zasadzkę, w którą wpadł poszukiwany 41-letni Tomasz R. Dziś rano mężczyna został odwieziony do zakładu karnego - spędzi tam najbliższe 3 lata.

(KSP / pt)

Powrót na górę strony