Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bombiarz” z Knurowa aresztowany

Data publikacji 28.02.2012

Na wniosek policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 19-latka, podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. E-mail o podłożeniu ładunku wybuchowego "żartowniś" wysłał do redakcji gazety w Knurowie. Funkcjonariusze potrzebowali niespełna 8 godzin na zatrzymanie autora głupiego żartu.

Wczoraj gliwicki sąd rejonowy tymczasowo aresztował na dwa miesiące19-latka, podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Jak ustalili śledczy w ubiegły piątek, z komputera swojego o dwa lata młodszego kolegi wysłał on wiadomość o podłożeniu bomby do redakcji gazety w Knurowie.

Tuż po zawiadomieniu o wpłynięciu niepokojącego e-maila na miejscu pojawiły się służby ratownicze. Z budynku, gdzie m.in. mieści się redakcja gazety, ewakuowano 26 osób. Policyjni pirotechnicy sprawdzili dokładnie wszystkie pomieszczenia, nie natrafiając na ślad jakiegokolwiek ładunku wybuchowego. W ciągu 8 godzin śledczy ustalili miejsce, skąd wysłano maila. Najpierw zatrzymano 17-letniego mieszkańca Knurowa, który, jak wynikało ze wstępnych ustaleń, mógł mieć związek z powyższym zdarzeniem. Kolejne ustalenia wykazały, że osobą która wysłała wiadomość z komputera należącego do zatrzymanego nastolatka, był jego o dwa lata starszy kolega. Mężczyzna szybko został zatrzymany przez knurowskich funkcjonariuszy.

Oprócz sankcji przewidzianych przez kodeks karny, poniesie też odpowiedzialność cywilną za koszty związane z akcją ratowniczą.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony