Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie i handel narkotykami

Blisko kilogram marihuany zabezpieczyli policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie w miniony weekend. Zatrzymali osiem osób, wobec których istniało podejrzenie, że uczestniczą w handlu narkotykami. Dwie spośród nich usłyszały zarzuty, jedna jest tymczasowo aresztowana. Sprawa jest rozwojowa.

Weekendową realizację poprzedziły niejawne działania policjantów wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Policjanci weryfikowali informacje dotyczące osób, które handlują narkotykami na rzeszowskim osiedlu Nowe Miasto. Funkcjonariusze ustalili, kto i komu sprzedaje narkotyki.

W sobotę rano policjanci zatrzymali ośmiu młodych mężczyzn z Rzeszowa. Po akcji funkcjonariusze przystąpili do przeszukania. Sprawdzili kilkanaście domów, mieszkań, piwnic i samochodów, z których korzystali domniemani przestępcy. Realizujący sprawę mundurowi zabezpieczyli blisko kilogram marihuany (rozdzielonej i ukrytej w kilku miejscach) i niewielkie ilości amfetaminy.

W efekcie weekendowych działań dwie osoby usłyszały zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych. 23-letniemu Piotrowi W. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności (usłyszał zarzut handlu i nielegalnego posiadania narkotyków), a 33-letniemu Łukaszowi B. kara do 3 lat pozbawienia wolności (ciąży na nim zarzut nielegalnego posiadania narkotyków). Pozostali zatrzymani, po przesłuchaniach zostali zwolnieni. Piotr W., na wniosek Policji i prokuratora, został tymczasowo aresztowany przez rzeszowski sąd.

Śledztwo w tej sprawie, dotyczące rozprowadzania narkotyków, nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

(KWP w Rzeszowie / ds)

Powrót na górę strony