Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA i dwoma listami gończymi zatrzymany

Mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz dwoma listami gończymi wpadł w policyjną zasadzkę zorganizowaną przez kryminalnych z Pragi Północ, policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP oraz Zespołu Poszukiwań Celowych KSP. Sebastian G. ukrywał się przed organami ścigania przez około 4 lata. Był związany z środowiskiem złodziei samochodów. W przeszłości posługiwał się fałszywymi dokumentami.

Wczoraj około 6.00 w jednym z mieszkań przy ulicy Skarbka z Gór kryminalni z Pragi Północ, policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP oraz Zespołu Poszukiwań Celowych KSP zatrzymali mężczyznę, który przez 4 lata ukrywał się przed organami ścigania - od początku korzystał z podrobionych dokumentów. Policjanci przybyli na miejsce długo pukali do drzwi. 32-letni Sebastian G. nie chciał ich wpuścić do środka.

Mundurowi wezwali strażaków i z pomocą podnośnika dostali się do mieszkania mężczyzny, które znajdowało się na trzecim piętrze. Jak się okazało, mieszkanie, w którym przebywał 32-latek było wynajęte na inną osobę i miało służyć jako kryjówka. 

W takcie legitymowania Sebastian G. przedstawił policjantom dokument tożsamości z własną fotografią, ale danymi innego mężczyzny.  Przeszukując lokal mundurowi zabezpieczyli znalezione w pudełku z płytami prawie 9 tysięcy złotych. Sebastian G. powiedział policjantom, że zarobił je pracując na budowach, ale nie pamięta na jakich. Ponadto w mieszkaniu zostały znalezione fotografie wraz z danymi osobowymi, co wskazywało, że mężczyzna przygotowuje się do wytworzenia dla siebie kolejnych tożsamości.  

32-latek był związany z środowiskiem złodziei samochodów. W przeszłości również posługiwał się fałszywymi dokumentami. Wczoraj trafił do aresztu.

 

(KSP / ds)

Powrót na górę strony