Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy chciał przejechać policjanta

Data publikacji 28.02.2012

Jaworscy policjanci po nocnym pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Fiat. Kierowca auta nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował przejechać policjanta. Był nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy. Jak się okazało sprawca miał jeszcze jeden czyn na sumieniu. Kilka dni wcześniej włamał się do mieszkania sąsiadki skąd skradł skrzypce. Policjanci odzyskali już instrument.

Jaworscy policjanci pełniący w niedzielę nocną służbę zauważyli samochód, który wjechał w ulicę wyłączoną z ruchu. W związku z tym funkcjonariusze postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej. W momencie podania przez policjantów sygnałów do zatrzymania, kierowca Fiata nie zareagował i zaczął gwałtownie przyspieszać, łamiąc kolejno przepisy ruchu drogowego i stwarzając tym realne zagrożenie dla pozostałych kierowców.

Pościg, który na początku przebiegał ulicami miasta, przeniósł się następnie poza Jawor. Włączyły się do niego kolejne patrole, a jeden z nich zorganizował blokadę drogi. Kierujący Fiatem ominął ją, próbując przejechać interweniującego policjanta. Funkcjonariusz uniknął potrącenia tylko dzięki temu, że w porę udało mu się odskoczyć na bok. Nie wpłynęło to w jakikolwiek sposób na zachowanie kierowcy – dalej kontynuował ucieczkę. Następnie sprawca porzucił pojazd na przydrożnej łące i kontynuował ucieczkę pieszo. Nie udało mu się daleko zbiec, ponieważ został wytropiony przez Zaletę - owczarka jaworskiej policji.

Po zatrzymaniu okazało się, że przyczyną ucieczki kierującego była jazda na podwójnym gazie – 20-letni mieszkaniec podjaworskiej wioski miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili także, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami, a przeszłości był już karany za tego typu przestępstwo. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonych czynności w tej sprawie okazało się, że 20-latek ma znacznie więcej na sumieniu. Policjanci ustalili, że cztery dni wcześniej, pod osłoną nocy włamał się do mieszkania swojej sąsiadki skąd skradł skrzypce o wartości 1000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali już utracony instrument.

Mężczyzna odpowie teraz za popełnione czyny przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat, a za zmuszenie przemocą funkcjonariusza do zaniechania prawnej czynności do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)

Film Nietrzeźwy chciał przejechać policjanta

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nietrzeźwy chciał przejechać policjanta (format flv - rozmiar 3.15 MB)

Powrót na górę strony