Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki kamerom monitoringu wpadli na kradzieży

Data publikacji 28.02.2012

Bezwładnie przewieszonego przez barierki mężczyznę, którego okrada dwóch sprawców, zauważyła policjantka obsługująca kamery miejskiego monitoringu. Na miejsce natychmiast skierowała policyjny patrol. Podejrzani o kradzież portfela i telefonu komórkowego mężczyźni zostali zatrzymani kilkaset metrów dalej przez funkcjonariuszy. Tadeuszowi A. i Krzysztofowi S. grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjantka obsługująca kamery miejskiego monitoringu dzisiaj około godz. 2.00 w nocy zauważyła jak dwóch sprawców okrada bezwładnie przewieszonego przez barierki mężczyznę. Całe zdarzenie miało miejsce przy Wysokiej Bramie w Olsztynie. Funkcjonariuszka na miejsce natychmiast skierowała policyjny patrol.

Dwaj mężczyźni wykorzystali nietrzeźwość pokrzywdzonego, sądząc, że nikt ich nie widzi. Wyjęli z jego kieszeni telefon komórkowy i portfel. Następnie obaj oddalili się w kierunku ulicy Lelewela. Podejrzani o kradzież mężczyźni chwilę później zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. 62-letni Tadeusz A. i 48-letni Krzysztof S. zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Jeżeli usłyszą zarzut kradzieży, może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / ds)

Powrót na górę strony