Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja Zespołu Poszukiwań Celowych na terenie Czech

Data publikacji 28.02.2012

W Pradze czeska policja zatrzymała Karola K. z Leszna. Mężczyzna był poszukiwany sześcioma europejskimi nakazami aresztowania. W namierzeniu i zatrzymaniu poszukiwanego brało udział dwóch oficerów Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu w ubiegłym tygodniu w Pradze namierzyli i doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego od 7 lat kilkoma europejskimi nakazami aresztowania Karola K. (37 l.) z Leszna. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, bo ciążyły na nim zarzuty wielu oszustw i wyłudzeń pieniędzy.

Początkowo poszukiwaniami zajmowali się policjanci z Leszna, gdzie mężczyzna mieszkał. Zdobyli oni wiele informacji, które wskazywały na to, że Karol K. wyjechał za granice i ukrywa się na terenie Czech.

Przez wiele miesięcy bogatą wiedzę na temat Karola k. i jego pobytu na terenie Czech zdobyli również policjanci z Pragi, którym jednak nie udało się zatrzymać poszukiwanego. W sprawę włączyli się więc policjanci z grupy pościgowej KWP w Poznaniu.

Dwóch oficerów tego zespołu w ubiegły czwartek pojechało do Pragi. Na miejscu skontaktowali się z miejscowa policją, z którą nawiązali ścisłą współpracę. Już następnego dnia Karol. K. został namierzony i zatrzymany na ulicy przez czeskich policjantów. Okazało się, że mężczyzna posługiwał się sfałszowanym dowodem osobistym, na nazwisko osoby mieszkającej na Dolnym Śląsku. W dokumencie znajdowało się zdjęcie poszukiwanego.

Karol K. był poszukiwany przez Prokuraturę w Lesznie, Oławie, Sieradzu, Pruszkowie oraz Sąd Rejonowy w Gdyni i Kluczborku. Za oszustwa i wyłudzenia których się dopuścił grożą mu wieloletnie wyroki pobytu w więzieniu.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony