Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sfałszowali receptę na leki psychotropowe

Data publikacji 01.03.2012

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o fałszowanie recept lekarskich. Działający wspólnie sprawcy, na podstawie sfałszowanej recepty, próbowali zakupić leki o działaniu psychoaktywnym. Za fałszerstwo dokumentu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą uzyskali informację o osobach mogących realizować sfałszowane recepty lekarskie. Z zebranych informacji oraz ustaleń wynikało, że podejrzewane osoby zamierzają zrealizować sfałszowaną receptę w jednej z rzeszowskich aptek. Ustalenia operacyjne policjantów potwierdziły się, gdy do apteki wszedł jeden z podejrzewanych. Mężczyzna usiłował zrealizować przerobioną receptę. Nie zdążył, gdyż został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że razem z nim było jeszcze dwóch innych mężczyzn. Wszyscy zostali zatrzymani - to 28-letni mieszkaniec Leżajska, 31-letni mieszkaniec Nowej Sarzyny oraz 27-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

Już podczas wstępnych czynności okazało się, że mężczyźni działali wspólnie. Jak ustalili policjanci podejrzani przerobili oryginalną receptę. Na podstawie tak spreparowanej recepty usiłowali zakupić leki o działaniu psychoaktywnym. Po zabezpieczeniu i dokładnym sprawdzeniu przez funkcjonariuszy, okazało się że na recepcie wystawionej w lutym widniała pieczątka przychodni, w której wypisujący ją lekarz nie pracuje. W sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające.

Kodeks karny za fałszerstwo dokumentu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / ds)

Powrót na górę strony