Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dealer narkotykowy wpadł w mieszkaniu - podczas transakcji

Data publikacji 01.03.2012

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz wprowadzanie ich do obrotu odpowie przed sądem mężczyzna, zatrzymany przez wrocławskich policjantów. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli amfetaminę i marihuanę, z której można było uzyskać blisko 1000 porcji handlowych. Zaskoczony mężczyzna wpadł w swoim mieszkaniu podczas kolejnej transakcji narkotykowej. Zarzuty usłyszeli także dwaj inni mężczyźni, którzy kupowali u niego narkotyki.

Policjanci z wrocławskiego Oddziału Prewencji zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie i handel narkotykami. Jedna z nich, zajmująca się rozprowadzeniem narkotyków, to 27-letni mieszkaniec Wrocławia. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy i marihuany, z której można było uzyskać nawet blisko 1000 porcji handlowych. Dwie pozostałe osoby, które kupiły u niego środki odurzające, to również wrocławianie - 18- i 28- latek. Mężczyźni zatrzymani do wyjaśnienia, trafili do policyjnego aresztu.

Proceder wyszedł na jaw, gdy policjanci pełniąc służbę na terenie dzielnicy Śródmieście, zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej, w jednym z tamtejszych mieszkań, kupił środki odurzające. Przy zatrzymanym, który podczas sprawdzenia był nerwowy i agresywny, funkcjonariusze znaleźli amfetaminę.

Idąc tropem policjanci dotarli do mieszkania, w którym mężczyzna kupił środki odurzające. Gdy weszli do środka, zastali tam dwóch innych, zaskoczonych sytuacją mężczyzn. Jak się okazało, w momencie gdy funkcjonariusze podjęli tam interwencję, w mieszkaniu odbywała się kolejna transakcja narkotykowa. Tym razem przedmiotem transakcji była marihuana.

Po sprawdzeniu mieszkania, policjanci odnaleźli spore ilości środków odurzających. Oprócz nich znaleziono także woreczki foliowe, służące do pakowania narkotyków, wagę do ich porcjowania oraz pieniądze pochodzące prawdopodobnie z handlu środkami odurzającymi. Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni, trafili do policyjnego aresztu. Cała trójka usłyszała już w tej sprawie zarzuty. 27-latek, posiadania znacznej ilości narkotyków i wprowadzania ich do obrotu, a pozostali dwaj mężczyźni – posiadania środków odurzających.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem czynu jest ich znaczna ilość – nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Handel środkami odurzającymi zagrożony jest natomiast karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość – nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci badają dalej okoliczności tej sprawy, w tym skąd mężczyzna podejrzany o handel, miał narkotyki.

(KWP we Wrocławiu / pt)
 

Powrót na górę strony