Tegoroczne centralne uroczystości Święta Policji odbyły się w Szczecinie. - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tegoroczne centralne uroczystości Święta Policji odbyły się w Szczecinie.

W dniu 22 lipca br. w Teatrze Współczesnym w Szczecinie wręczeniem krzyży zasługi oraz nominacji na wyższe stopnie policyjne dla funkcjonariuszy, rozpoczęły się uroczyste centralne obchody tegorocznego Święta Policji.

W sobotę 23 lipca na Wałach Chrobrego miała miejsce uroczystość, podczas której Komendant Główny Policji gen. insp. Leszek Szreder dokonał promocji policjantów na pierwszy stopień oficerski.

Uczestnicy uroczystości mogli tego dnia podziwiać pokaz musztry paradnej, umiejętności pilotów śmigłowców i łodzi patrolowych.
24 lipca, w 86 rocznicę uchwalenia ustawy o Policji Państwowej na Jasnych Błoniach w Szczecinie odbył się festyn przygotowany specjalnie dla mieszkańców Szczecina, podczas którego policjanci reprezentujący poszczególne Komendy Powiatowe Policji województwa zachodniopomorskiego pokazywali swoje jednostki i przybliżali mieszkańcom problematykę związaną z ich swoją codzienną pracą.
Wieczorem, na zakończenie obchodów Święta Policji, w Teatrze Letnim odbył się koncert Budki Suflera zorganizowany wspólnie z lokalnymi samorządami. Obejrzało go prawie 5 tys. osób - mieszkańców i turystów odwiedzających Szczecin.

  • uroczystości Święta Policji 1
  • uroczystości Święta Policji 2
  • uroczystości Święta Policji 3
Powrót na górę strony
Polska Policja