Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniony przemyt dużej ilości narkotyków

Data publikacji 01.03.2012

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pilskiej komendy zatrzymali w miniony poniedziałek 40-letniego mieszkańca Piły. Podczas przeszukania samochodu, którym poruszał się mężczyzna, policjanci zabezpieczyli ponad 7 kilogramów środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu pilscy funkcjonariusze uzyskali informację o mieszkańcu Piły, który miał zajmować się przemytem dużej ilości narkotyków. Według posiadanych materiałów mężczyzna trudnił się przemytem środków odurzających z terenu Holandii do Polski. Na podstawie zebranych informacji, pilscy kryminalni ustalili termin najbliższego przemytu oraz markę samochodu, którym miał poruszać się podejrzany mężczyzna. W miniony poniedziałek w godzinach wieczornych funkcjonariusze podjęli obserwację trasy przejazdu przemytnika.

Około godziny 22:40 prowadzący obserwację na trasie Piła – Rusinowo policjanci zauważyli podejrzany samochód. Przez kolejne kilkanaście kilometrów funkcjonariusze śledzili pojazd. Chwilę później w miejscowości Jaraczewo osobowy peugeot został zatrzymany do kontroli.

W trakcie legitymowania zupełnie zaskoczony kierowca zaczął zaprzeczać, że ma schowane w samochodzie środki odurzające. Jednak podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziła znajdująca się w pojeździe butla instalacji gazowej. Kiedy policjanci postanowili dokładniej ją sprawdzić okazało się, że w jej wnętrzu schowanych zostało siedem pakunków owiniętych szarą taśmą klejącą. Po przeprowadzonej analizie potwierdziły się przypuszczenia mundurowych. W butli znajdowało się ponad siedem kilogramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu.

Zajmujący się sprawą śledczy ustalili również drugiego mężczyznę zamieszanego w ten przestępczy proceder. Został on zatrzymany w miniony wtorek podczas bezpośredniego pościgu w miejscowości Kłoda.

Zatrzymani to 40- oraz 21-letni mieszkańcy Piły. W przeszłości byli już notowani przez Policję. Wobec obydwóch sąd zastosował tymczasowy areszt. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara od 3 do nawet 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / pt)
 

Powrót na górę strony