Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

9 osób podejrzanych o oszustwa kredytowe

Data publikacji 01.03.2012

Policjanci z Lipna zajmujący się przestępczością gospodarczą zgromadzili materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia 9 osobom zarzutów oszustwa kredytowego. Podejrzani - w wieku od 20 do 40 lat - wyłudzili kredyty na zakup sprzętu RTV i AGD w systemie sprzedaży ratalnej na podstawie fałszywych oświadczeń o zatrudnieniu. Policjanci odzyskali część nielegalnie pozyskanego mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności i należy liczyć się z obowiązkiem naprawienia wyrządzonej szkody.

Trwająca od dwóch miesięcy żmudna i dociekliwa praca lipnowskich śledczych nad sprawą wyłudzeń kredytów na zakup towarów w jednym z miejscowych sklepów dobiega końca. Pierwszy sygnał w tej sprawie funkcjonariusze uzyskali w grudniu ubiegłego roku, a potem docierali wciąż do nowych faktów i ujawniali kolejne przestępstwa. W sumie skompletowali obszerny materiał dowodowy dotyczący 12 osób, które wyłudziły sprzęt RTV i AGD w systemie sprzedaży ratalnej na podstawie fałszywych oświadczeń o miejscu zatrudnienia i uzyskiwanych dochodach. Z ustaleń policjantów wynika, że nabyty w nielegalny sposób towar był następnie odsprzedawany innym osobom po zaniżonej cenie.

Straty jakie poniósł z tego tytułu jeden z banków szacuje się na ogólną kwotę ponad 18 tys. złotych.  Policjanci odzyskali część mienia. Dotychczas w tej sprawie zarzuty oszustwa kredytowego usłyszało 9 osób, w wieku od 20 do 40 lat.

Wkrótce czeka to pozostałą trójkę. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat więzienia i należy spodziewać się obowiązku naprawienia wyrządzonej szkody.

(KWP w Bydgoszczy / wm)

Powrót na górę strony