Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibic zatrzymany

Data publikacji 01.03.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali na terenie Kielc jednego z liderów grupy pseudokibiców, sympatyzującego z klubem sportowym Korona Kielce. 26-letni mężczyzna podejrzewany jest o przestępstwo wymuszenia rozbójniczego. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie złożył wyjaśnienia. Wobec mężczyzny zastosowano między innymi dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Zgodnie z kodeksem karnym za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, wchodzący w skład specjalnego zespołu do walki ze stadionowym bandytyzmem, współpracując z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zatrzymali na terenie Kielc 26-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna, będący kluczową osobą w środowisku kieleckich pseudokibiców, podejrzewany jest o wymuszenie rozbójnicze. Jak ustalili śledczy, przestępstwa tego dopuścił się na terenie Kielc.

Po zatrzymaniu został doprowadzony do prokuratury, gdzie złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Wobec 26-letniego sympatyka Korony Kielce, ściśle związanego ze środowiskiem pseudokibiców, zastosowano dozór policyjny, a także poręczenie majątkowe. Mężczyzna ma również zakaz opuszczania kraju oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Za przestępstwo, którego się dopuścił, zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / wm)

Powrót na górę strony