Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XXXVI Bieg Piastów

Data publikacji 02.03.2012

W tym roku na PolanIe Jakuszyckiej w dniach od 2 do 4 marca br. odbędzie się już 36 Bieg Piastów , a w ramach tego biegu - 13 Policyjny Bieg Piastów.

Główna impreza biegowa rozegrana zostanie 3 marca, w sobotę. Głównym jej organizatorem jest Stowarzyszenie „Bieg Piastów” w Szklarskiej Porębie.

13 Policyjny Bieg Piastów na dystansie 10 km w tym roku odbędzie się w piątek – 2 marca. W sobotę w ramach biegu głównego na 50 km pobiegną również policjanci z Polski i zagranicy, z klasyfikacją odrębnie prowadzoną dla tej grupy zawodowej.

Głównym celem biegu jest popularyzowanie sportów zimowych wśród policjantów, podnoszenie ich sprawności fizycznej, propagowanie programów prewencji kryminalnej, a także realizacja zamierzeń na rzecz pozytywnego wizerunku Policji.

Policja Jeleniogórska w tych dniach będzie realizować zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tej imprezy sportowej. Podstawowym zadaniem sił policyjnych będzie utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, zwłaszcza odcinek od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie będą ustawione stałe posterunki ruchu drogowego oraz patrole drogówki. Uczestnicy biegu, jak i kibice, którzy przyjadą własnymi środkami transportu kierowani będą na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe. Prosimy o to, aby parkować w sposób umożliwiający zaparkowanie innym pojazdom.

Apelujemy w miarę możliwości o korzystanie z komunikacji zbiorowej, bowiem ilość miejsc parkingowych jest ograniczona. Zwracamy również uwagę na fakt, że osoby, które chcą zdążyć na rozpoczęcie imprezy powinni wyjechać wcześniej, gdyż w godzinach od 9 do 10.00 w sobotę i w niedzielę mogą tworzyć się korki, co spowoduje wydłużenie dojazdu na Polanę Jakuszycką.

W związku z tym apelujemy do wszystkich osób, które w tym czasie będą na tej trasie, aby bezwzględnie stosowały się do poleceń policjantów. W żadnym wypadku nie pozostawiali pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, ponieważ takie samochody będą usuwane na koszt właścicieli.

Ponadto apelujemy do kierowców, aby:

Nie zostawiali w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną włamania do pojazdu. Samochody pozostawili w garażu lub na parkingu strzeżonym, gdyż są to najbezpieczniejsze miejsca.

Ponadto przypominamy, aby turyści, którzy w tym czasie odwiedzą nasz region nie pozostawiali pod żadnym pozorem sprzętu narciarskiego w bagażnikach dachowych i najlepiej zabierali je ze sobą do hotelu czy pensjonatu. Tak pozostawiony sprzęt staje się łatwym łupem dla złodziei.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony