Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca fałszywego alarmu zatrzymany

Data publikacji 02.03.2012

Już po kilku godzinach od zdarzenia wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o fałszywy alarm w ośrodku dla matek z dzieckiem. W trakcie działań z budynku ewakuowano blisko 50 osób. Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy – miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozić może mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godz. 18.00 do dyspozytora pogotowia ratunkowego we Wrocławiu zadzwonił mężczyzna z informacją, że w ośrodku przy ul. Pułaskiego podłożony jest ładunek wybuchowy. Po tej informacji na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze oraz powiadomione zostały inne służby ratunkowe.

Na czas prowadzonych działań decyzją zarządcy z budynku ewakuowanych zostało blisko 50 osób. Policjanci rozpoczęli przeszukiwanie terenu. W działaniach wspierały funkcjonariuszy policyjne psy do wyszukiwania niebezpiecznych materiałów. W tym czasie policjanci pionu operacyjnego poszukiwali sprawcy alarmu bombowego. Na podstawie posiadanych informacji o zdarzeniu funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego, który już po kilku godzinach został zatrzymany we Wrocławiu. W chwili zatrzymania 57-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.

Za wywołanie fałszywego alarmu może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony